Carport - wiata z instalacją fotowoltaiczną

Carport fotowoltaiczny to wiata samochodowa, posiadająca na dachu instalację fotowoltaiczą.

Jest to nowoczesne rozwiązanie łączące tradycyjne zabezpieczenie samochodów przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, z instalacją fotowoltaiczną służącą do pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca. 

Fotowoltaika zamontowana na dachu wiaty typu carport, może dostarczać ekologiczny prąd dla domu lub firmy. Dla potrzeb domu jednorodzinnego zwykle wystarczająca jest instalacja fotowoltaiczna zainstalowana na carporcie jednostanowiskowym lub dwustanowiskowym.  W przypadku instalacji fotowoltaicznej na użytek firmy, często potrzebna jest  konstrukcja w postaci carportu wielostanowiskowego w jednym lub w kilu rzędach.
Poza standardowymi carportami PV (jedno lub kilkustanowiskowe), które mają za zadanie dostarczać energię dla domów lub przedsiębiorstw i przy okazji ładować baterie samochodów elektrycznych, projektujemy i budujemy także carporty fotowoltaiczne  na parkingach wielkopowierzchniowych. Instalacje fotowoltaiczne tego typu często są budowane w celu produkcji energii elektrycznej na sprzedaż (odpowiednik farmy fotowoltaicznej na gruncie).

Wiaty fotowoltaiczne zyskują na popularności, wraz z rozwojem elektromobilności i z czasem będą częstym widokiem przy nieruchomościach prywatnych i na parkingach firmowych.

Do zastosowań domowych instalujemy wiaty garażowe na jeden lub dwa samochody, jednak na parkingach firmowych może być to wielostanowiskowe zadaszenie fotowoltaiczne. Wiata parkingowa z możliwością ładowania samochodów elektrycznych zainstalowana przy siedzibie firmy, jest oznaką ekologicznej postawy przedsiębiorstwa, zwiększającą prestiż.  Jednocześnie wiata fotowoltaiczna daje klientom możliwość naładowania pojazdu podczas spotkania, a pracownikom zachętę do elektromobilności.

Przy odpowiednich rozmiarach wiaty parkingowej, moduły fotowoltaiczne zainstalowane na jej dachu, mogą zastąpić lub uzupełnić instalację fotowoltaiczną na budynku.

Montaż wiaty fotowoltaicznej nie jest równoznaczny z koniecznością posiadania samochodu elektrycznego. Instalacja fotowoltaiczna na carporcie może zasilać pobliski budynek i jednocześnie służyć jako zadaszenie dla tradycyjnego pojazdu.

Pełne wykorzystanie carportu zapewnia jednak dopiero korzystanie z  instalacji fotowoltaicznej do ładowania baterii pojazdów elektrycznych oraz do zasilania urządzeń w pobliskiej nieruchomości. 

Zaufaj profesjonalistom od montażu fotowoltaiki i zamów wykonanie carportu w dowolnej skali!

Carport - atuty

OCHRONA

Wiata zabezpiecza pojazd przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

INSTALACJA PV

Wiata fotowoltaiczna stanowi alternatywną lub dodatkową lokalizację dla domowej lub firmowej instalacji fotowoltaicznej.

ZASILANIE

Wiata fotowoltaiczna w połączeniu z ładowarką, zapewnia efektywne i ekologiczne źródło energii dla Twojego samochodu elektrycznego.

Carport - zamów wycenę

Carport i ładowarki do samochodów elektrycznych

Ładowarki do samochodów elektrycznych, stanowią uzupełnienie instalacji fotowoltaicznej, montowanej na carportach lub na dachach nieruchomości.
Ładowarka zasilana energią z instalacji fotowoltaicznej, zastępuje ładowanie pojazdów z tradycyjnej sieci energetycznej, w której w większości energia pochodzi z elektrowni węglowych.

Posiadanie samochodu elektrycznego bez domowej instalacji fotowoltaicznej lub możliwości ładowania pojazdu z fotowoltaiki np. w trakcie pobytu w pracy, trudno zatem nazwać ekologicznym rozwiązaniem.

Inwestycja w panele fotowoltaiczne na dachu firmy czy domu lub na konstrukcji umieszczonej na gruncie, daje już możliwość ładowania samochodu elektrycznego ekologicznym prądem. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko ładowarki do samochodów elektrycznych, dzięki której ładowanie pojazdu staje się zdecydowanie szybsze i wygodniejsze.

W przypadku, gdy właściciel samochodu elektrycznego nie posiada jeszcze instalacji fotowoltaicznej na budynku lub gruncie, istnieje również opcja zamówienia carportu (wiaty fotowoltaicznej), zintegrowanej z ładowarką do pojazdów elektrycznych. Rozwiązanie takie jest kompleksowe i zapewnia nie tylko szybkie ładowanie, ale dodatkowo zabezpiecza samochód przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Elektromobilność przyszłością motoryzacji

Samochody elektryczne są bez dwóch zdań przyszłością motoryzacji. Trend ten następuje głównie ze względu na międzynarodowe normy ekologiczne narzucane na koncerty samochodowe. Drugim powodem jest rozwój technologii, dzięki której samochody elektryczne niejednokrotnie mogą już konkurować osiągami z pojazdami spalinowymi.

Barierą rozwoju elektromobilności przez lata było lobby paliwowe, które skutecznie blokowało rozwój stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Aktualnie wydaje się, że trend ten został przełamany i sukcesywnie pojawiają się stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Dalekie podróże samochodem elektrycznym nadal nie należą do łatwych zadań i wymagają szczegółowego planowania postojów w celu ładowania baterii. Z czasem i ta bariera odejdzie w niepamięć, dzięki regularnie rozbudowywanej sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych, ale także poprzez zwiększanie zasięgu samochodów elektrycznych.

Pojazdy elektryczne definitywnie jednak mają już łatwość poruszania się na krótszych dystansach, zwłaszcza w przypadku, jeśli właściciel dysponuje własną ładowarką samochodów elektrycznych zasilaną instalacją fotowoltaiczną.

Podsumowując, własna ładowarka do samochodu elektrycznego jest wygodnym i wydajnym rozwiązaniem, dzięki czemu Twój samochód elektryczny naładujesz zdecydowanie szybciej i bez rozkładania kabli.

Posiadasz samochód elektryczny? Sun Technic stworzy pełną infrastrukturę dla Twojej elektromobilności.

Ładowarka do samochodu elektrycznego - czy warto?

CZAS

Skrócony czas ładowania samochodu elektrycznego, w stosunku do poboru prądu z gniazdka sieciowego.

INNOWACJA

Nowoczesna i elegancka technologia.

WYGODA

Brak konieczności rozkładania długich kabli.

Carport z ładowarką - zamów wycenę

Carporty i ładowarki - skąd pozyskać środki?

Wykonanie carportu, podobnie jak każdej inwestycji fotowoltaicznej jest proekologicznym działaniem generującym oszczędności, które można sfinansować na różne sposoby.

W przypadku braku własnych środków na inwestycję fotowoltaiczną, należy rozpatrzyć skorzystanie z preferencyjnych form finansowania (kredytu lub leasingu). Warto także rozeznać aktualne dofinansowania, gdyż fotowoltaika jest dziedziną wspieraną przez programy rządowe i lokalne. 

Fotowoltaika jest opłacalną inwestycją, dlatego potencjalne oszczędności często decydują o zakupie rozwiązań fotowoltaicznych, niezależnie od sposobu fnansowania, czy dostepnych programów wsparcia. 

FINANSOWANIE

Preferencyjne kredyty i leasing na inwestycję w odnawialne źródła energii.

DOTACJE

Dofinansowania na instalację fotowoltaiczną i rozwiązania wspierające zwiększenie poziomu autokonsumpcji własnego prądu.